top of page

HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

CEVİZ TRAKYA; Edirne ili Uzunköprü ilçesinde 300 hektar alanda Türkiye'nin tek bir alanda kurulmuş en büyük ceviz kapama bahçesinin satış markasıdır. 2015 yılında ilk fidanlarımızı toprakla buluşturduğumuz bahçemizde toplam 45.000 Adet ceviz ağacı bulunmaktadır. Hedefimiz birkaç yıl içerisinde; yıllık 1.000 Ton kurutulmuş kabuklu ceviz üretimini geçmektedir. 2011 yılından beri tarım faaliyetlerimizi sektörde ve yörede bilinen AVRUPA TARIM adı ile sürdürmekteyiz. 

AVRUPA TARIM; 1998 yılında kurulmuş AVRUPA ELEKTRONİK ve TARIMSAL ÜRÜNLER SAN. TİC. LTD. ŞTİ'nin tarımsal faaliyetlerini yürüttüğü marka ismidir. Şirketimiz tarımsal faaliyetlerinin yanı sıra Samsung Türkiye'nin hem B2B hem de B2C Perakende Çözüm Ortaklığını yürütmekte olup, İstanbul'da bilinen bir çok noktada elektronik mağazaları bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için; www.avrupatr.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Üretim Kalitemiz | Sertifikalı Ürün

Fidanı diktiğimiz toprağın ilk hazırlığından, siz değerli müşterilerimize sunduğumuz paketlere kadar her bir adımımızı özenle ve önceden planlayarak ilerledik. Tüm bu adımları atarken hedeflerimizi sadece Türkiye'nin değil Dünya'da en iyi standartları karşılayabilmek için çalıştık, bu çalışmaları da tasdiklemek için İyi Tarım, Global G.A.P, BRC, Tesco Standarts, Sedex, IFS gibi bir çok sertifikasyon programına dahil olduk. Misyonumuz; başta insan sağlığı sonrasında da sürdürülebilir tarım politikalarını esas alarak, satın aldığınız üründe en üst kaliteyi sizlere sunabilmek.

Neden Ceviz?

Ceviz, yani bilimsel adıyla Juglans Regia'nın aslında ana vatanı yaşadığımız Anadolu ve Mezopotamya topraklarıdır. Ancak ne üzücüdür ki; bugün iç pazar ihtiyacımızı bile karşılamak için cevizi deniz aşırı ülkelerden ithal ederek sofralarımıza ulaşıyor. Bu yolculuğa hazırlanan cevizler, yolda zarara uğramasın diye öyle ağır fümigasyon adı verilen ilaçlama yöntemlerinden geçirilerek soframıza geliyor ki, görmek istemezsiniz. "Neden bunu kendi topraklarımızda yapamıyoruz?" dedik ve başladık çalışmaya.

Bu işi en iyi nasıl yaparız diye çıktığımız Avrupa'dan Amerika'ya olan uzun ve çok sayıda keşif gezilerinden sonra kendimize bir söz verdik:

 

"Milletimize en iyi kalite cevizi, en sağlıklı şekilde üretilmiş ve paketlenmiş olarak sunacağız."

Bahçemiz

avrupatr.png
yazicizade.png
CT.logo-34.png
CT.logo-35.png
avrupa_ziraat.png
avrupa_tarim.png
avrupa_edited.png
CT.certifications-36v2.png
bottom of page